Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

Majówka

W sobotnie przepiękne majowe popołudnie społeczność Kamionka i Kamienia Śl. Spotkała się na tradycyjnej „Majówkce” u „Św. Barbary”, zorganizowanej przez DSS, Radę Sołecką Kamionka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek. Rozpoczęliśmy pobożnie Nabożeństwem Majowym, poprowadzonym przez Siostrę Wiktorię i „Marianki” z Kamienia Śląskiego oraz młodego organistę Tomasza z naszej parafii.

W Majówce udział wzięli nasi zacni goście: Burmistrz Gogolina Pan Joachim Wojtala, Pani Sabina Kauf Radna Kamionka, Rada Sołecka, Pan Jan Nadbrzeżny Przewodniczący Rady Seniorów w Gogolinie poprzedniej kadencji, Pani Marta Wiora wraz z członkiniami Klubu Seniora z Gogolina, Klub emeryta z Kamionka, Państwo Urszula i Eryk Borończyk, Pan Józef Przybyła oraz licznie przybyli mieszkańcy naszej wioski oraz Kamienia Śląskiego.

Po Nabożeństwie wszyscy wspólnie biesiadowali przy kawie i ciastku, a później przy grillowanej kiełbasce, razem śpiewając znane i lubiane piosenki biesiadne w języku polskim i niemieckim. Do wspólnego śpiewania porywała młodziutka Ewa Suchińska, rozbawiała nas też dowcipami i kawałami.

Było radośnie, wesoło, ciepło i słonecznie, majowo.

   

 

Zdjęcia i tekst Barbara Komandzik

logo gmina gogolin.jpeg Majówka współfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Gogolinie w ramach „Otwartego konkursu ofert na wykonanie w 2019 roku zadań publicznych gminy w zakresie kultury przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych pt. ” Organizacja działań kulturalnych na terenie Sołectwa Kamionek”

Pogoda
07 czerwca
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,44 PLN
1 CHF = 4,09 PLN
1 USD = 3,92 PLN