Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

„Aktywni i Pomocni” w Kamionku

Mieszkańcy Kamionka łącznie z pracownikami firmy Górażdże Hiacyntem i Markiem zrealizowali w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże  „Aktywni i Pomocni”, realizowanym przez Fundację Górażdże – Aktywni w Regionie z siedzibą w Choruli, projekt pod tytułem „Organizacja festynu integracyjnego dzieci i seniorów „Pożegnanie lata” w miejscowości Kamionek – integracja mieszkańców Domu Spokojnej Starości św. Barbara z mieszkańcami wsi”.

W ramach projektu zostały wykonane ławki biesiadne, które będą wykorzystywane do wspólnych biesiad na terenie naszej miejscowości. Ponadto uporządkowano teren wokół budynku wielofunkcyjnego mieszczącego się w naszej miejscowości. Celem, który udało się osiągnąć przez realizację projektu to integracja mieszkańców wsi Kamionek z mieszkańcami Domu Spokojnej Starości św. Barbara w Kamionku. Do wspólnego przedsięwzięcia zaproszono także Panią Sołtys z Radą Sołecką, Radną i lokalne Koło DFK Kamionek. Wspólne spotkanie pozwoliło na integrację, poznanie się i spędzenie wolnego czasu wszystkich pokoleń naszej miejscowości, począwszy od  najmłodszych mieszkańców wsi a kończąc na seniorach z Domu Spokojnej Starości.

 

 

Pogoda
11 lipca
sobota
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,47 PLN
1 CHF = 4,21 PLN
1 USD = 3,96 PLN