Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

„Bezpieczne spotkanie i wspólne czytanie...”

„..kiedy razem pokonujemy epidemię,

wspólna lektura klasyki polskiej literatury

 jeszcze silniej nas zjednoczy…..” Prezydent RP Andrzej Duda

           

            W dniu 17.09.2020 roku w ramach naszego projektu „Senior w przestrzeni online, mimo iż koronawirus szaleje wokół nas” spotkaliśmy się  dzięki  naszemu  systemowi audio - wizualnemu  z…. Paniami z Biblioteki w Gogolinie.  Wirtualne spotkanie poświęciliśmy na wspólne „narodowe czytanie Balladyny”.

Wszystkich obecnych po obu stronach ekranu powitały – ze strony DSS Pani  Dyrektor B. Dołowicz a ze strony Biblioteki Publicznej Pani Dyrektor E. Wiora.

Następnie Pani Ala odczytała list Prezydenta RP Andrzeja Dudy w którym to Pan Prezydent zachęca do „zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji”.

 Korzystając z tych nowych możliwości  scenę I  Aktu I  Balladyny  przeczytali  z podziałem na role mieszkańcy i pracownicy Domu i tak w rolę Kirkora wcielili się  Pan Werner i Pan Zygmunt, w rolę Pustelnika Pani Teresa wspólnie z Panią Dyrektor a kwestie Filona odczytali Pan Wilhelm oraz Pani Marta. Natomiast Akt II , sceny I i II Balladyny zaprezentowały Panie Bibliotekarki na czele z Panią Dyrektor Ewą Wiora.

Wszyscy nasi Seniorzy byli zaskoczeni i zachwyceni możliwościami jakie daje obecnie internet a szczególnie fakt iż można nie wychodząc z domu czas spędzać razem, rozmawiać i popatrzec na siebie szczególnie teraz w tak nietypowym czasie.

 Projekt „Senior w przestrzeni online, mimo iż koronawirus szaleje wokół nas” został sfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

   

 

Zdjęcia i tekst Pani Celina

Pogoda
27 października
wtorek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,58 PLN
1 CHF = 4,27 PLN
1 USD = 3,88 PLN