- Aktualności Sołectwa Kamionek
- Wydarzenia
- O Kamionku
- Dyplomy, listy, wyróżnienia
- Galeria
- Parafia Świętego Jacka
- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek
- Stowarzyszenie Elektryków Polskich
- DFK Kamionek
- Świetlica Młodzieżowa
- LKS Huragan Kamionek
- Dom Spokojnej Starości Św. Barbara
- Kamionek z lotu ptaka
- Publikacje
Przepis babci Stefanii
W piątek 12 czerwca w świetlicy młodzieżowej w Kamionku dzieci i młodzież poszperały w starych przepisach swoich babć i mam. Ich zadaniem było wybranie takiego przepisu, który chciały by same zrobić. Zdecydowali się na półksiężyce z marmoladą, gdyż nazwa najbardziej przypadła im do gustu i ich zaciekawiła.
Po ugnieceniu ciasta, każdy pomagał w wałkowaniu go, wykrajaniu kół, nakładaniu marmolady, sklejaniu i maczaniu w białku i cukrze. Robota aż wrała. Uczestnicy popadli w ciasteczkowy szał, że w ciągu godziny upiekliśmy 4 blachy pysznych, pachnących i słodkich ciastek.
Z ogromną przyjemnością przekazujemy przepis od jednej z babć, abyście sami spróbowali magii tego wypieku, a na zdjęciach można zaobserwować w jaki sposób krok po kroku zostały one wykonywane.
PÓŁKSIĘŻYCE Z MARMOLADĄ babci Stefanii
250g masła
2 żółtka
8 łyżek śmietany
Cukier waniliowy
500g mąki
marmolada
Zdjęcia i tekst Opiekun świetlicy Elwira Frank
Modyfikował: Redaktor Kamionek | Data modyfikacji: 21-06-2015 17:46
Zapisz się do Newslettera
1 CHF = 3,89 PLN
1 USD = 3,82 PLN