Witajace głazyPiękna Wieś Opolska 2009Centrum wsiCentrum wsiFontanna w stawieKaplica zimaDom Spokojnej StarościPrzedszkole stowarzyszenioweKopiec SołtysaSkwerek w centrum wsi

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka

Górażdże, Kamień Śląski i Kamionek to tegoroczni beneficjenci Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej, którzy zrealizowali w swoich miejscowościach zadania służące lokalnej społeczności.

Dziś, podczas uroczystego spotkania w Kamionku, Zuzanna Donath-Kasiura - Wicemarszałek Województwa Opolskiego oraz Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala pogratulowali sołtysom oraz osobom zaangażowanym w realizację tegorocznych przedsięwzięć. Na ręce sołtysów przekazane zostały też tablice informujące o realizacji projektu.

Sołectwo Górażdże zakupiło namiot do organizacji imprez plenerowych wraz z wyposażeniem, Kamień Śląski doposażył plac zabaw na terenie rekreacyjno-sportowym w nowe urządzenia zabawowe, zaś Sołectwo Kamionek zakupiło komplet plandek do ogólnodostępnej altany biesiadnej.

Koszt każdego z zadań to 7 800 złotych, z czego 6 500 zł stanowi pomoc finansowa MIS, a 1 300 zł to wkład samorządu Gminy Gogolin.

**

Marszałkowska Inicjatywa Sołecka to kolejna edycja trzyletniego projektu finansowanego z budżetu Województwa Opolskiego oraz w ramach środków własnych. Z dotacji w latach 2020-2022 skorzystały wszystkie sołectwa z terenu Gminy Gogolin, tak będzie i tym razem. W przyszłym roku ze wsparcia MIS skorzystają: Malnia, Obrowiec i Odrowąż, zaś w roku 2025: Chorula, Dąbrówka i Zakrzów.

 

Informacja z strony Urzędu Miejskiego w Gogolinie

Pogoda
23 lutego
piątek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN