Witajace głazy Piękna Wieś Opolska 2009 Centrum wsi Centrum wsi Fontanna w stawie Kaplica zima Dom Spokojnej Starości Przedszkole stowarzyszeniowe Kopiec Sołtysa Skwerek w centrum wsi

10-lecie Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku.

W dniach 21 – 22 maja odbył się Festyn okazji 10-lecia Domu Spokojnej Starości "Św. Barbara"
w Kamionku. Pierwszy dzień rozpoczął się od Nabożeństwa Majowego przy Grocie Modlitewnej. Następnie wszyscy zebrani przenieśli się do pięknego ogrodu za Domem gdzie zasiedli do wspólnej biesiady, w trakcie której wystąpiły dzieci i młodzież z Kamionka i Kamienia Śląskiego. Do słodkiego poczęstunku przygrywał zespół muzyczny „WEGAS”. Wystąpiły także zespoły ECHO z Kamienia Śląskiego i zespół muzyczny BIS. Dzień zakończył się zabawą taneczną z zespołem „WEGAS”.

Drugi dzień rozpoczął się od uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Rudolfa Pierskały. Podczas wspólnego świętowania wystąpił Zespół „Gagatki” z przedstawieniem teatralnym „Rzepka” Tuwima oraz inne zespoły takie jak: „Szwarne Dziołchy”, Dziecięcy Zespół Wokalno-Instrumentalny AKSAMITKI z Malni, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gogolina oraz Zespół „WEGAS”. Podczas całego dnia odbywały się Animacje dla dzieci pt. „Kolorowo i wesoło w Kamionku”.

Organizatorami Festynu w Ogrodzie byli: Dom Spokojnej Starości "Św. Barbara" w Kamionku oraz Sołtys i Rada Sołecka wsi Kamionek przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek

 

 

logo gmina gogolin.jpeg Majówka i 10- lecie Domu Spokojnej Starości  współfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Gogolinie w ramach „Otwartego konkursu ofert na wykonanie w 2016 roku zadań publicznych gminy w zakresie kultury przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego pt. „Organizacja imprez kulturalnych dla mieszkańców Sołectwa Kamionek”

Pogoda
05 października
środa
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,83 PLN
1 CHF = 4,98 PLN
1 USD = 4,92 PLN